در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی کالاها
  بازگشت

  انتخاب لنز مناسب و نحوه استفاده از آن

  انتخاب لنز مناسب و نحوه استفاده از آن
  چه لنزی به چه چشمی می آید؟ همه ما وقتی قصد خریدیک لنز رنگی جدید داریم این سوال برایمان پیش می‌ آید؛یعنی در واقع دوست داریم بدانیم به چشم و صورت ما چه رنگ لنزی بیشتر می‌ آید. به همین خاطر در زیر اصول انتخاب بهترین رنگ لنز بر اساس رنگ‌ های مختلف چشم را نوشته تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

  خرید لنز رنگی بر اساس رنگ چشم

  باید بدانید رنگ لنزی که انتخاب می‌کنید بیشتر از همه چیز به این بستگی دارد که رنگ چشم طبیعی شما روشن است یا تیره.

  بهترین لنز رنگی برای چشم‌های روشن

  اگر ترجیح می‌ دهید که ظاهر خود را به صورت نامحسوسی تغییر دهید، بهتر است که از لنز های تقویت‌ کننده‌ی رنگ چشم استفاده کنید. این لنزها رنگ چشم‌ها را شفاف‌ تر و زیباتر از قبل نشان خواهند داد. چشم آبی: اگر دوست دارید که رنگ های مختلف را در چشم خود امتحان کنید، رنگ‌های خاکستری و سبز انتخاب‌ های خوبی برای افرادی است که ذاتا چشم هایی آبی دارند. اگر دوست داشته باشید که تفاوت ظاهریتان محسوس تر باشد و خودتان رنگ چشمتان آبی است، می‌توانید از توناژ رنگ‌ های گرم، مثل قهوه‌ای روشن استفاده کنید. چنان چه قصد دارید چشم آبی شما به رنگ زیتونی تغییر کند، می توانید از لنزهای رنگی سبز یا زرد استفاده کنید. چشم سبز: اگر قصد دارید رنگ سبز چشم‌ های شما حالت زیتونی پیدا کند، می توانید از رنگ های عسلی استفاده کنید. اما اگر می خواهید رنگ چشم‌ ها بیشتر قهوه ای باشد، لنزهای رنگی از خانواده قهوه ای گزینه‌های خوبی هستند. انتخاب لنز مناسب و نحوه استفاده از آن

  بهترین لنز رنگی برای چشم‌های تیره

  چشم مشکی: لنزهای رنگی مات بهترین گزینه برای افرادی چشم مشکی است. اگر چشمان تیره‌ای دارید، بهتر است برای داشتن تغییری نامحسوس از لنزهای فندقی رنگ و یا قهوه‌ای عسلی استفاده کنید. اگر دوست دارید تغییر مشخصی داشته باشید می‌ توانید از رنگ‌ هایی همچون آبی، بنفش و یا سبز استفاده کنید. چشم قهوه‌ای روشن / عسلی: این رنگ چشم به گونه ای است که هر رنگ لنزی روی آن قرار بگیرد دقیقا به همان رنگ دیده می‌شود. مثلا اگر لنز آبی بگذارید چشم‌هایتان دقیقا آب خواهد شد و توسییا سبز دیده نمی‌شود. چشم قهوه‌ای تیره: باید از لنزهای مات استفاده کنید. لنزهای رنگی که می توانید با آن متفاوت به نظر برسید عبارتند از: آبی نقره ای، آبی الماسی و سبز زمردی. یکی دیگر از پرطرفدار ترین لنزهایی که چشم های قهوه ای خواستار آن هستند، لنز رنگی سبز است. این رنگ روی چشمان قهوه ای شما، به نحوی نمایش داده می شود که ظاهری فریبنده و جذاب داشته باشید. بهترین و بیشترین لنز سبزی که از طرفداران زیادی برخوردار است لنز سبزی است که دارای رنگ عسلی و فندقی است مخصوصا هنگامی که این رنگ ها در نزدیکی مردمک چشم قرار میگیرند باعث برجستگی چشم می شوند. به طور کلی باید گفت، لنزهای با رنگ های عسلی ، فندقی ، عسلی روشن و قهوه اییک دید طبیعی و رنگ های بنفش ، سبز و آبییک حالت جسورانه و جادویی به اشخاص می بخشند.

  آشنایی با انواع مختلف لنز رنگی

  امروزه انواع لنز رنگی در طرح ها، رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در بازار موجودند که قادر هستند رنگ چشم‌ها را تغییر دهند.

  انواع لنز رنگی به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  لنزهای تقویت‌کننده رنگ چشم: این نوع از لنزها به منظور تقویت رنگ چشم ساخته شده‌اند و رنگ چشم را تماما تغییر نمی‌دهند. در واقع این لنزها رنگ چشمان خودتان را زیباتر جلوه می‌دهند و تغییر زیادی در رنگ چشم‌هایتان نخواهند داشت. این لنزها بیشتر از همه برای افرادیمناسب است که چشمان روشن‌تری دارند در حالیکه با چشمانی کمی تیره تر از چشمان خودشان ممکن است جذاب‌تر به نظر برسند. لنزهای رنگی خاص: این لنزها معمولا با هدف خاص ساخته می‌شوند تا به چهره‌ی شما نیز دیدی خاص ببخشند. برای مثال این گونه لنزها گزینه‌ی مناسبی برای هالووین و یا دیگر مراسمات خاص می‌تواند باشد. لنزهای رنگی راحت (handling tint): این گونه لنزها رنگ چشمان شما را تغییر و یا بهبود نمی‌دهند. این رنگ‌ها صرفا رنگی در بدنه‌ی خود دارند تا بتوان بهتر آن‌ها را در پک لنز تشخیص داد و راحت تر از آن‌ها استفاده کرد.

  آشنایی با طرح‌ های مختلف لنز رنگی

  لنزهای رنگی در دو طرح «دور دار» و «بدون دور» عرضه می‌شوند. انتخاب لنز مناسب  و نحوه استفاده از آن لنز رنگی دور دار: لنزهای رنگی که داراییک نوار باریک مشکی دور خود هستند را لنزهای دوردار می‌گویند. این لنزهای رنگی، باعث می شود که چشم درشت تر دیده شود. همچنین باعث طبیعی تر دیده شدن چشم می‌شوند لنز رنگی بدون دور: تنها رنگ چشم شما را تغییر می دهد یا با رنگ طبیعی چشم همرنگ شده و ترکیب رنگ بسیار جذابی را به وجود می آورد. این گونه لنزها، اندازه قطر چشم های شماست و ممکن است مقدار خیلی کمی بزرگنمایی ایجاد کند. انتخاب لنز مناسب  و نحوه استفاده از آن

  چگونه رنگ چشم خود را کاملا تغییر دهیم؟

  اگر رنگ چشم هایتان قهوه ای است مناسب ترین رنگ های لنز برای تغییر محسوس لنزهای بنفش ، آبی و سبز است. اگر رنگ چشم هایتان آبییا سبز است مناسب ترین رنگ لنز برای چشم های شما لنزهای قهوه ای ، شکلاتی و خاکستری با ته رنگ سبز هستند. در آخر هم بگوییم در پاسخ به این سوال که چه لنزی به چه چشمی می آید باید بگوییم انتخاب لنز به شدت به رنگ چشم شما وابسته است. البته فاکتورهای دیگری همانند رنگ مو، رنگ پوست و تیپ و استایل شما هم تعیین‌کننده بهترین رنگ لنز برای شما هستند.

  سوالاتی در مورد اینکه چه لنزی به چه چشمی می آید

  چه لنزی به چشم آبی میاد؟

  می‌توانید از لنز با توناژ رنگ‌های گرم، مثل قهوه‌ای روشن استفاده کنید.

  چه لنزی به چشم قهوه‌ای تیره بیشتر می‌آید؟

  عسلی و فندقی. اما اگر می خواهید خیلی تغییر کنید بهتر است سراغ لنز آبی روشن بروید.

  لنز رنگی دور دار چیست؟

  لنزهای رنگی که داراییک نوار باریک مشکی دور خود هستند را لنزهای دوردار می‌گویند. این لنزهای رنگی، باعث می شود که چشم درشت تر دیده شود.

  برای تغییر رنگ چشم تیره چه لنزی انتخاب کنیم؟

  لنز رنگی طبیعی مات دارای رنگدانه‌های قوی و یک پارچه‌ای است که می تواند به طور قابل توجهی رنگ چشمان شما را تغییر دهد. اگر عنبیه شما تیره است مانند قهوه‌ای تیرهیا مشکی، برای تغییر رنگ باید از لنزهای مات استفاده کنید. توجه داشته باشید برای راحتی خریداران محترم، ما در فروشگاه موداکالا ربات مشاور انتخاب رنگ لنز قراره داده ایم تا در انتخاب رنگ لنزکمکتان کند . همچنین برند های معتبر و مختلف لنز، همچون مکس لیبل و گلامور، برای خرید در فروشگاه موجود می باشند.

  استفاده از لنز با رعایت اصول

  رعایت اصول صحیح استفاده از لنزها امری ضروری بوده زیرا در صورت استفاده نادرست از لنزها سبب آسیب و عفونت های چشمی می شود.
  • استحمام با لنز به دلیل آب و مواد شوینده موجب کاهش رطوبت داخل چشم شده و در نتیجه باعث می شود لنز محکم به قرنیه بچسبد بنابراین توصیه می شود افراد از استحمام با لنز بپرهیزنند و به هیچ وجه با لنز داخل استخر نروند.
  • نباید به مدت طولانی از لنزها استفاده کرد و شب ها به هنگام خوابیدن باید لنزها را از چشم برداشت زیرا لنزها می توانند مانع از اکسیژن رسانی به قرنیه چشم شوند و استفاده طولانی مدت از لنزها سبب ایجاد انواع عفونت ها در چشم خواهد شد.
  • در مناطق دارای آب و هوای خشک و هوای آلوده نباید با لنز خوابید چرا این عمل موجب زخم قرنیه می شود. هر وسیله بهداشتی که به نحو صحیح استفاده نشود باعث ایجاد عفونت می شود، در صورتی که اگر از لنز نیز به درستی استفاده نشود موجب عفونت و کوری چشم خواهد شد.
  • آموزش استفاده از لنز باید حتما توسط اپتومتریست یا شخص آموزش دیده انجام شود. در صورتی که تاریخ ساخت و انقضای لنز مشخص باشد و مارک آن توسط پزشک تایید شده باشد مشکلی برای چشم ایجاد نخواهد کرد.
  • افرادی که از لنز استفاده می کنند دقت لازم را داشته باشند که لنزشان دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد. بعضا برخی افراد به دلیل ارزان قیمت تر بودن این نوع از لنزها اقدام به خرید آنها می کنند که خود موجب به خطر انداختن سلامتی شان می شود.
  • لنزها باید در ظرف مخصوصی نگهداری شوند و نیز محلول خاصی برای شستشوی آن ها بکار می رود که باید براساس دستورات پزشک از آن ها استفاده کرد.
  • به محض مشاهده قرمزی و ترشح چشم استفاده از لنز باید قطع شود و با صلاحدید پزشک مجددا از لنز استفاده شود چرا که بعضا لبه های لنز به دلیل بلند بودن ناخن که بیشتر در بین خانمها شایع تر است، پریده و باعث ایجاد زخم قرنیه می شود که این مهم بسیار خطرناک است.
   

  برای مشاهده و خرید لنز از فروشگاه مداکالا روی لینک بزنید

   
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  درب آسانسور
  کابین آسانسور
  بازگشت به بالا