در حال بارگزاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
دسته بندی کالاها
  بازگشت

  ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور

  ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور
  ریموور رنگ مو همانطور که از اسمش پیداست، به معنی پاک کننده و حذف کننده است. بنابراین اگر رنگ های قرمز، شرابی، مشکی پر کلاغی و نیز رنگ های گیاهی روی موهایتان وجود دارد، ریموور رنگ مو بسیار به کارتان می آید. ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور

  رنگهای سر سخت جهت ریموو نمودن

  اگر با پروسه ی رنگ مو سر و کار داشته باشید، متوجه خواهید شد که برخی از رنگ ها به شدت در پولک های مو نفوذ می کند. این رنگها جزو رنگهای لجباز و بدقلق دسته بندی می شوند. رنگ های شرابی، قرمز بسیار به سختی از مو خارج می شود. رنگ مشکی پر کلاغی که در حقیقت دارایتوناژ مشکی و آبی هست هم جزو رنگهای سر سخت است. این مدل از رنگهای شیمیایی ماندگاری بالایی در مو دارد. در ضمن این نکته علمی را به یاد داشته باشید که رنگ هرگز رنگ را از پولک مو خارج نمی کند. پس بایستی راهی برای خارج کردن رنگهای سر سخت پیدا کرد. گاهی اوقات و پس از استفاده از رنگهای گیاهی همچون حنا نیز به ریموور رنگ حنا نیاز پیدا خواهید نمود که در واقع همین محصول خواهد بود.

  انواع  ریموور رنگ مو

  ریموور رنگ مو به دو دسته مایع و پودری تقسیم بندی می گردد. ریموورها بر حسب مارک و برندشان طرز استفاده مختلفی دارند. معمولا ریموورهای مایع بهتر, راحت تر و کم آسیب تر هستند.

  ریموور رنگ مو پودری

  ریموور رنگ مو پودری به صورت پودر می باشد. معمولا با اکسیدان مخلوط می گردد. اما بنا به مارک هر شرکت ممکن است مایع مخصوص همان پودر یا گاهی اکسیدان استفاده گردد.

  طرز استفاده از ریموور رنگ مو پودری

  1) حداقل از رنگ موی نامطلوبتان دو هفته گذشته باشد تا عملیات ریمو رنگ را انجام دهید. 2) ابتدا موهایتان را با شامپو قلیایی بشویید تا پولک های مو باز گردد. این شامپو معمولا همراه با پکیج ریموور داده می شود. شامپو را به مقدار زیاد به مدت 5 دقیقه روی موهایتان ماساژ دهید. 3) سپس آب اضافی مو را توسط حوله بگیرید. موهایتان را با سشوار خشک نمایید.

  نکات ترکیب ریموور

  بنا به درجه روشنایی مورد نظرتان نسبت های زیر را مخلوط نمایید. الف) 50 گرم پودر ریموور مو به علاوه 120 میلی لیتر آب داغ- رنگ موی پایه 2- (مدت زمان بستگی به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا 1 ساعت) ب) 50 گرم پودر ریموور مو به علاوه 150 میلی لیتر اکسیدان 3% -رنگ موی پایه 3 – (مدتزمانبستگی به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا 1 ساعت) ج) 50 گرم پودر ریموور مو به علاوه 150 میلی لیتر اکسیدان 6%-رنگ موی پایه 4 – (مدتزمانبستهبهعواملمختلفازچهلدقیقه تا 1 ساعت) د) 50 گرم پودر ریموور مو به علاوه 150 میلی لیتر اکسیدان 9%-رنگ موی پایه 5 – (مدتزمان بسته به عوامل مختلف از چهل دقیقه تا 1 ساعت) 4) پس از آنکه نسبت مورد نظر را انتخاب کردید. آن را مخلوط کرده و درون کاسه پلاستیکی بریزید. با قلم مواد را مخلوط نمایید. 5) از قطره آنتی دمیج به اندازه ۱۵ قطره داخل مواد بریزید تا از آسیب به مو جلوگیری نمایید. در عین حال از اولاپلکس به عنوان قوی ترین ماده مراقبت مو حین دکلره نیز می توانید بهره ببرید. این ماده شامل دو شماره ۱ و ۲ است. آن را باید همزمان استفاده نمود. خاویار مو نیز محصول دیگر مراقبت مو است. به ازای هر ۱۰۰ گرم دکلره ۲۰ گرم مورد نیاز است. 6) موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید. با کلیپس مو هر قسمت را جدا نمایید. 7) فقط قسمت هایی با رنگ نا مطلوب را آغشته به مواد نمایید. (قسمت های رنگ نشده را اصلا ریموور نزنید) 8) حتی اگر ریشه موهایتان نیز به رنگ نامطلوب باشد، سعی کنید از 3 سانتی ریشه به بعد ریموور بزنید. پس از گذشت نیم ساعت  ریشه موهایتان را نیز ریموور رنگ مو بزنید. در نهایت 30 دقیقه بعد کل موهایتان را بشورید. (کل مدت زمان یک ساعت) 9) پس از گذشت مدت زمان لازم بسته به ضخامت و جنس مو و البته نوع رنگ , موهایتان را با آب بشویید. 10) بعد از مصرف ریموور رنگ مو و آبکشی, هیچ نرم کننده یا ماسکی استفاده نکنید.

  روش دکوپاژ مو

  اگر با ریمورر پودری تغییر ناچیزی مشاهده نمودید و یا موهایتان در شرایطی بود که همچنان رنگ تیره زیادی در موهایتان قرار داشت باید از روش دکوپاژ مو استفاده نمایید. ۱) موهایتان را به چهار قسمت مساوی تقسیم نمایید. ۲) به مقدار مساوی از پودر دکلره مرغوب، شامپو، اکسیدان 6 درصد مخلوط کنید. سپس داخل کاسه پلاستیکی بریزید. اگر پایه موی شما تیره است. به جای اکسیدان ۶ درصد از اکسیدان نه درصد استفاده کنید. ۳) فقط قسمت های رنگ شده را به مدت 6 تا 10 دقیقه با قلم رنگ آغشته به مواد کنید. ۴) پس از مدت زمان لازم موهایتان را آبکشی نمایید. ۵) با استفاده از ماسک مو داخل حمام موهایتان را تقویت نمایید

  ریموور مایع

  یکی دیگر از محصولات ریموور موی مشکی , ریموور مایع است که معمولا به صورت دو ظرف ارائه می گردد. علاوه بر این دو ظرف گاهی شامپو قلیایی مخصوص نیز در پکیج وجود دارد.

  روش استفاده از ریموور مایع

  ۱) حداقل از رنگ موی نامطلوبتان دو هفته گذشته باشد تا عملیات ریموو رنگ را انجام دهید. شستشو مو جهت ریموو کردن ۲) ابتدا موهایتان را با شامپو قلیایی بشویید تا پولک های مو باز گردد. این شامپو معمولا همراه با پکیج ریموور داده می شود. شامپو را به مقدار زیاد به مدت 5 دقیقه روی موهایتان ماساژ دهید. ۳) سپس موهایتان را به طور کامل خشک کنید. ۴) موهایتان را توسط کلیپس مو به چهار قسمت مساوییا بیشتر تقسیم نمایید. 5) از دو ظرف ریموور که دو فاز گفته می شود به میزان مساوی در کاسه پلاستیکی بریزید. سپس با قلم مواد را مخلوط کنید. 6) سپس با استفاده از قلم رنگ از پشت مو شروع به افزودن ریموور از پشت موهایتان نمایید. منتها از سه سانتی متری ریشه مو, شروع به افزودن مواد نمایید. 7) پس از نیم ساعت, مواد را به ریشه مویتان نیز بزنید.  قرار دادن کلاه رنگ بر روی سر این پروسه را تسریع می بخشد. (اگر ریشه مویتان نیز دارای رنگ نامطلوب است و همچنین حهت ریموور موی مشکی, این کار را انجام دهید.) 8) پس از گذشت یک ساعت موهایتان را با آب گرم بشویید. این عمل را میتوانید تا سه بار انجام دهید چون آسیب این نوع ریموور کمتر است 9) در صورت نیازیک روز بعد توسط تکنیک دکوپاژ رنگ نامطلوب را به طور کامل از مو خارج نمایید. 10) موهایتان را پس از دکوپاژ با ماسک های کراتینه (داخل حمام یایعد از حمام) تقویت نمایید. 11) موهایتان را خشک کرده و با روغن آرگان تقویت نمایید. 12) حداقل چهار روز بعد موهایتان را رنگ نمایید. در ضمن اگر توناژ نامطلوب قرمزی-زردی-نارنجی در موهایتان به وجود آمد, توسط خنثی سازی با رنگهای مکمل در فرمول رنگ آنها را خنثی نمایید.

  ریموور فوق العاده سریع حرارتی

  ریموور استارلیدی در دو فاز 1 و 2 تولید می شود. این ماده در واقع محصولی بدون آمونیاک و بدون مواد دکلره می باشد. این ماده برای از بین بردن رنگ موی سیاه و قرمز و شرابی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از خصوصیات این محصول، قابلیت استفاده مکرر از آن جهت از بین بردن مواد حاصل از رنگ کردن مو می باشد. ریموور استارلیدی حاوی دو بطری 100 میلی لیتر می باشد که در ادامه نحوه مصرف توضیح داده خواهد شد. در ضمن این محصول تاثیری بر رنگ طبیعی مو ندارد. بنابراین برای بی رنگ کردن موهای طبیعی به کار نمی رود. این محصول برای خارج کردن رنگهایی با طیف قرمز –شرابی و مشکی تیره از بافت مو مناسب است.

  نحوهمصرف:

  مقدار مساوی از بطری هایA , B را مخلوط کنید. سپس مو را به آن آغشته کنید. پس از 5 دقیقه مکث  آنها را به مدت 15 دقیقه با سشوار گرم کنید. منتها در صورت نرسیدن به نتیجه دلخواه, مجددا 15 دقیقه دیگر موهای آغشته را در حرارت قرار دهید. تا رنگ از مو خارج گردد. اینفرایند را تا جایی ادامه دهید که به نتیجه دلخواه برسید. سپس موها را آبکشی نمایید. در ضمن فرایند حرارت دهی به موها را می توان تا 3 بار تکرار نمود . در صورتیکه پس از سه بار حرارت دهی همچنان به رنگ مورد نظر نرسیدید. موها را آبکشی کنید. سپس مجددا آنها را با مواد ریموور آغشته نمایید. فرآیند حرارت دهی را تکرار نمایید. در ضمن حتما پس از مصرف , درب بطری را ببندید.

  پودر دکلره زغال

  پودر دکلره زغال به علت وجود کربن اکنیو خاصیت رنگبری فوق العاده ای دارد. اگر با اکسیدان ترکیب شود. کربن اکتیو در مقیاس نانو فعال می شود. در نتیجه خاصیت رنگبری افزایش مییابد. شما می توانید اینپودرهای دکلره زغال را نیز به راحتی با اکسیدان ترکیب نمایید. رویمو جهت رنگبری استفاده کنید. این پودرهای دکلره به صورت پیمانه ای و یا پانصد گرمی در فروشگاه رخ نگار با کیفیت خوب و قیمت مناسب به فروش می رسد.

  رنگ های گیاهی

  رنگ های گیاهی مانند حنا، وسمه، حنا هندی، قهوه و غیره دارای دوام رنگ بالایی هستند. از آنجا که این رنگهای گیاهی به شدت سرسخت هستند، حتی دکلره در مرحله اول سبب بروز رنگ های ناخواسته می گردد. بنابراین جهت ریموور حنا باید توسط ریموور , اکثر رنگ گیاهی از مو  خارج گردد. سپس با تکنیک دکوپاژ یا دکلره معمولی رنگ نهایی گیاهی موجود در مو را از بین ببرید. ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور

  برخی باورهای اشتباه در مورد ریموو کردن رنگ مو

  اشتباه اول –پودرلباسشویی !

  برای ریموور رنگ موی تیره برخی افراد از  پودر لباس شویی استفاده کنید. تا پس از 5 مرتبه استفاده از این روش رنگ موهایتان به رنگ بلوند تغییر کند. در این روش غیر اصولی افراد ابتدا موهایتان را خیس می کنند. با یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی (متناسب با حجم موهایتان) موهایشان را می شویند. متاسفانه این روش ها اصلا اصولی و استاندارد نیستند. شوینده ها حاوی دترجندها –انواعموادقلیایی شدید و مضر هستند. اصولا در علم شیمی هر ترکیب وظیفه خاص خود را دارد و شوینده ها به هیچ عنوان برای مو نباید استفاده شوند.

  اشتباه دوم –مایع ظرفشویی !!

  متاسفانه روش اشتباهی که گاهی اشاره می شود استفاده از مایع ظرفشویی است. افرادی که این روش ها را پیشنهاد می دهند. به لحاظ علمی به هیچ وجه صلاحیت نداشته و از ساده ترین اصول علم شیمی آگاهی ندارند.!

  اشتباه سوم –سرکه !!!

  اصولا سرکه شاید خاصیت رنگبری داشته باشد. اما جالب آنجاست که سرکه جزو اسیدها دسته بندی می شوند. بنابراین خاصیت قلیایی نداشته و رنگدانه ها به جای آنکه از مو خارج شوند. ممکن است بیشتر تثبیت شوند. از همه بدتر سرکه بوی ناخوشایندی داشته و سبب بروز آلرژی و حساسیت های شدید می شوند.  
  خانه
  دسته ها
  جستجو
  0 سبد
  پروفایل
  بیشتر
  تماس
  دسته بندی ها
  درب آسانسور
  کابین آسانسور
  بازگشت به بالا