موهای رنگ شده

از زمان های گذشته که هنوز رنگ های شیمیایی و برندهای متفاوت تولید رنگ مو بوجود نیامده بودند، خانمها از حنا و سایر ترکییات گیاهی بعنوان رنگ مو استفاده می‌کردند. اما ا‌‌ین روز ها اگر سری به فروشگاه های لوازم آرایشی بزنید ترکیبات بسیار متنوعی از رنگ مو را مشاهده خواهید کرد که بطور گسترده خریداری و استفاده می شوند. طبق نظرسنجی های انجام شده از کسانی که رنگ مو را در بازه های زمانی مختلف استفاده کرده اند مهمترین مشکلی‌ که با آن مواجه بوده اند خشک شدن مو و از دست دادن طراوات مو می باشد که با توجه به ترکیبات استفاده شده در رنگ های مو مختلف میزان آن متفاوت می باشد. با ما همراه باشید تا روش های مراقبت از موهای رنگ شده را به شما آموزش دهیم.

روش  مراقبت از مو‌های رنگ‌ شده

۱٫استفاده از یک نرم کننده خوب ۲٫تقویت مو با ماسک ها ۳٫کوتاه کردن ساقه مو ۴٫استفاده از اسپری‌ های رنگ ۵٫استفاده از اسپری های براق کننده ۶٫بعد از حمام موهای خیس را شانه نکنید ۷٫کمتر از سشوار استفاده کنید

 

موهای رنگ شده

 

استفاده از یک نرم کننده خوب

مدت زمانی که رنگ روی موهای شما می نیشیند تا ۷۲ ساعت باید از شستشو با آب و همچنین شامپو خودداری کنید. تا تثبیت رنگ مو به طور کامل روی مو‌های شما اتفاق بیفتد و رنگ مو دوام بیشتری پیدا کند فقط یادتان نرود که بعد از هر بار شستشو با شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده از یک نرم کننده خوب و ضد آفتاب استفاده شود تا روغن طبیعی مو که توسط رنگ مو از بین رفته است و مو را خشک و وز کرده است بازگردانده شود.

نرم کننده ها روی کوتیکول مو تاثیر می گذارند و موها را صاف و شفاف و یکدست می کنند. اشعه ماورا بنفش نور خورشید به ساقه مو آسیب می زند و باعث کمرنگی رنگ مو می شود. پس بهتر است نرم کننده ای را انتخاب کنید که چند منظوره و خاصیت ضدآفتاب را داشته باشد. اگر هم نرم کننده ها و شامپوهای شما این خاصیت را ندارند از کلاه و روسری حتما در زیر نور آفتاب استفاده کنید.

تقویت مو با ماسک ها

می توانید قبل از اینکه شروع به رنگ مو کنید مواد مغذی که مو لازم دارد را از طریق ماسک های مو که باعث می شود مقاومت مو در برابر رنگ های شمیایی بالاتر برود و رنگ شفافی به شما بدهد را حدودا یک هفته قبل از رنگ استفاده کنید تا اگر موخوره و خشکی مو دارید از بین برود.با ماسک دست ساز مخلوط تخم مرغ با سس مایونز می توانید کف سر و  ساقه مو را با نوک انگشت ماساژ دهید و بعد با بشورید. ماسک حنا هم گزینه خوبی می تواند باشد برای داشتن موهای زیبا هر هفته با کمک یک ماسک موی  موهایتان را تغذیه کنید.

 

موهای رنگ شده

 

کوتاه کردن ساقه مو

رنگ انتهای ساقه مو زودتر از ریشه مو تغییر رنگ می دهد علت آن واضح است زیرا انتهای ساقه مو قدیمی تر و در معرض عوامل مخرب بیشتری بوده است. پس هر سه ماه یکبار نوک موهایتان را برای سلامتی بیشتر کوتاه کنید و از کرم های مخصوص برای مراقبت بیشتر در قسمت نوک مو استفاده شود.

استفاده از اسپری‌ های رنگ

اگر موهای آسیب دیده ای دارید بهتر است قبل از شستشو از اسپری های رنگ استفاده کنید، تا رنگ موهای شما حفظ شود.

استفاده از اسپری های براق کننده

برای درخشان ماندن موها بعد از رنگ از سرم مو و اسپری های براق کننده بر روی مو استفاده کنید. رنگ مو پروتیئن مو که نقش درخشندگی مو را دارد از بین می برد.

بعد از حمام موهای خیس را شانه نکنید

شانه کردن موها وقتی خیس هستند باعث ریزش بیشتر انها میشود. موهای رنگ شده چون پایه و ریشه ضعیفتری دارند اگر بعد از حمام یا داخل حمام وقتی که خیس هستند شانه شوند بیشتر آسیب می بینند شانه کردن موها را برای وقتی بگذارید که موها کمی رطوبت خود را از دست داده و خشک شده اند البته نباید در حالتی که موها کاملا خشک هستند هم این کار را انجام دهید در دو حالت باعث آسیب به موها میشود بهترین زمان برای شانه کردن موها چه موهای بدون رنگ و چه موهای رنگ شده وقتی است که رطوبت اندکی دارند.

 

موهای رنگ شده

 

کمتر از سشوار استفاده کنید

خشک کردن موها با دمای سشوار باعث خشکی بیشتر آنها میشود. همیشه بگذارید مقداری رطوبت روی موهایتان بماند و موها را کاملا خشک و ابگیری نکنید.

نکته آخر:

  1. شناسایی رنگ مو و ترکیبات آن خیلی مهم است.
  2. تا متوجه شوید با سر شما سازگار است یا خیر.
  3. شناسایی برند ها و انتخاب یک رنگ مو مناسب را فراموش نکنید.
  4. بعد از استخر و دریا حتما موها را آبکشی کنید.
  5. زیرا نمک دریا و کلر استخر صدمه به مو می زنند.
  6. برای شانه کردن موهای رنگ شده قبل از برس کشیدن آنها را با یک مرطوب کننده آماده کنید.