ضد آفتاب

با توجه به تغییرات گسترده در دمای‌ هوا و نحوه ی تابش خورشید بر زمین استفاده از ضد آفتاب ها این روزها امری ضروری به نظر می رسد. خیلی از افراد استفاده کردن یا عدم استفاده از ضد آفتاب را منوط به روز های تابستانی می دانند که تابش آفتاب شدید می‌باشد اما نباید در استفاده کردن از ضد آفتاب در هیچ روزی از سال کوتاهی کنید. اگر بروشور های همراه ضدآفتاب را مطالعه نمایید متوجه خواهید شد که ضد آفتاب برای همه ی‌پوست ها ساخته شده و برای استفاده ی روزمره ی افرادی است که در طول روز در معرض‌ تابش‌ نور خورشید قرار می گیرند.

 

ضد آفتاب

 

اشعه UV خورشید از میان ابرها نیز میگذرد

مهم نیست چقدر ابرهایی که در فصل زمستان می بینید ضخیم باشند، در هر حال هشتاد درصد اشعه خورشید از میان این ابرها میگذرد. این اشعه در فصل زمستان نیز می تواند به پوست آسیب برساند. اشعه UVA همیشه حضور دارد و می تواند از میان ابرها یا شیشه نیز رد شده و به پوست نفوذ کند. اگر این اشعه به پوست نفوذ کند باعث پیری پوست شده و به مرور زمان می تواند احتمال بروز سرطان پوست را تشدید نماید. بنابراین مهم است که در تمام طول سال، چه زمانیکه هوا آفتابیست چه ابری، از پوست در برابر این اشعه ها محافظت شود.

کرم ضد آفتاب خواص ضد پیری برای پوست دارد

زمستان فصلیست که باید از پوست در برابر خشک شدن و در نتیجه آن چروک افتادن جلوگیری کنید. ضد آفتاب ها می توانند به این مساله نیز کمک کنند. هوای خشک و خشن فصل زمستان باعث خشک شدن پوست صورت می شود و همین مساله چروک افتادن روی پوست را تسریع می کند. خوشبختانه، کرم های ضد آفتاب می توانند به کمک شما بیایند. این کرم ها می توانند پوستتان را مرطوب کنند و از حالت خشکی خارج کرده، در عین حال از آن در برابر اشعه خورشید محافظت کنند.

ورزش های زمستانی شما را بیشتر در معرض اشعه UV قرار می دهند

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اشعه UV خورشید هر هزار پا که از سطح دریا بالاتر می روید ۵ درصد شدید تر می شود. این بدین معناست که شما هر چه به ارتفاعات بالاتری بروید بیشتر در خطر آسیب رسیدن به پوست قرار می گیرید. بنابراین اگر تصمیم دارید در زمستان به تفریحات و ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبرد یا لژسواری بپردازید، حتما از کرم ضد آفتابی که حداقل SPF30 داشته باشد استفاده کنید.