021-91300192
نقد و بررسی محصولات اَوِن Avene

نقد و بررسی محصولات اَوِن Avene

نقد و بررسی محصولات اَوِن Avene ؛ امروز قصد داریم در مجله سلامت و زیبایی مداکالا به تحلیل و بررسی و مزایا و معایب دو نمونه از محصولات اون Avene بپردازیم. امیدواریم در انتخاب محصولات مورد نظرتون مفید بوده باشیم.

کرم مرطوب کننده هیدرانس اپتیمال اون Hydrance Optimale

 

این محصول یک مرطوب کننده پایه است که فقط می تواند باعث آبرسانی و مرطوب سازی پوستتان شود. در این کرم از هیچ آنتی اکسیدان و یا ترکیبات لایه برداری استفاده نشده و نباید انتظاری بجز مرطوب سازی پوستتان از آن داشته باشید.
عمده ترکیبات موجود در آن شامل چربی های مینرال(خاصیت مرطوب سازی بالایی دارند و با ایجاد لایه ای روی پوست، از هدر رفتن رطوبت از روی آن جلوگیری می کنند) و گلیسیرین (باعث جذب رطوبت از هوا و انتقال آن به سطح بیرونی پوست می شود که در نهایت باعث آبرسانی و شادابی آن می شود) است که ترکیب این دو می تواند باعث آبرسانی و نرم و مرطوب شدن پوست شود. در این مرطوب کننده از مقادیری سیلیکون، روغن دانه آفتابگردان، ترکیبات نرم کننده پوست و همچنین آب ترمال اون، Avene Thermal Water، (به گفته کمپانی سازنده، آبهای اون باعث کمتر شدن حساسیت پوستی و کاهش قرمزی پوست می شوند) نیز استفاده شده است.

متاسفانه این محصول حاوی مقادیری مواد عطری نیز هست که می تواند برای پوستهای حساس مناسب نباشد. البته با اینکه کمپانی سازنده تاکید دارد که این مرطوب کننده برای پوستهای حساس نیز مناسب است، ولی باید گفت که استفاده از مواد عطری می تواند باعث تحریک در برخی پوستهای حساس شود.

مرطوب کننده هیدرانس اپتیمال اون بافتی لوسیون مانند و غلیظ دارد که به راحتی جذب پوستتان می شود بدون اینکه اثری از خودش روی پوست باقی بگذارد. اگر پوستی چرب دارید، این محصول نمی تواند انتخاب خوبی برایتان باشد زیرا باعث چربتر شدن پوستتان می شود. بهترین استفاده از این مرطوب کننده برای پوستهای خشک و خیلی خشک است. همچنین بخاطر بافت آبرسان و مرطوب کننده اش، باعث شادابی پوست و کمتر شدن موقت چین و چروکهای آن شده و همچنین می تواند پایه بسیار خوبی برای آرایشتان نیز محسوب شود.

نقد و بررسی محصولات اَوِن Avene

نقد و بررسی محصولات اَوِن Avene

نقد و بررسی تونر مات کننده اون کلینانس مات Avene Cleanance MAT

این تونر مخصوص پوستهای چرب است و می تواند آلودگی ها و چربی های سطح پوست را پاکسازی و همچنین ظاهری نیمه مات به آن دهد. در این محصول از مواد عطری استفاده نشده ولی متاسفانه حاوی مقادیری الکل است که می تواند در بلند مدت به پوست آسیب بزند و باعث خشکی آن شود.
این تونر می تواند تا حدی (و بطور موقت) منافذ پوستتان را کوچکتر کند. مطمئنا در مورد اینکه تونرها می توانند منافذ پوست را کوچکتر کنند شنیده اید.

در این تونر از گلیسیریل لورات استفاده شده است. این ماده در واقع ترکیبی است از گلیسیرین (گلیسیرین می تواند با جذب رطوبت هوا باعث مرطوب شدن پوست شود. همچنین این ماده می تواند به نگهداری رطوبت پوست کمک خوبی کند) و لوریک اسید ( این ماده خواص آنتی باکتریال دارد و چون منشا بسیاری از جوشهای صورت، باکتری ها هستند، استفاده از لوریک اسید در محصولات مراقبت از پوست می تواند به بهبود و کمتر کردن جوش و آکنه های پوست کمک خوبی کند. همچنین در تحقیقات صورت گرفته اخیر، لوریک اسید توانسته نتایج بهتری نسبت به بنزویل پروکساید که یک ماده ضد جوش و آکنه معروف است نشان دهد).
در نتیجه این محصول خواهد توانست در کمتر کردن جوشهای صورت و همچنین محو جای جوشهای قدیمی روی آن نیز کمک خوبی کند.

نکته دیگر اینکه طبق ادعای کمپانی سازنده، گلیسیریل لورات می تواند ترشح چربی پوست را کنترل کند که باید گفت این ادعا اصلا درست نیست و هیچ ترکیبی نمی تواند از روی سطح پوست این کار را انجام دهد زیرا برای اینکار نیاز به نفوذ به عمق پوست و رسیدن به غده های ترشح کننده چربی خواهد داشت. البته اینکه محصولی بتواند این کار را انجام دهد اصلا چیز خوبی نیست زیرا با این کار، کارایی این غده ها مختل شده و می تواند برای پوست زیان بار باشد. کاری که گلیسیریل لورات انجام می دهد، در واقع رفع چربی سطحی پوست و آن هم برای مدتی کوتاه است و بعد از آن پوستتان دوباره چرب خواهد شد!

 

 

برای استفاده از تونرها ابتدا صورتتان را با آب شسته و سپس تونر را اعمال کنید. چند دقیقه به آن وقت دهید تا جذب پوستتان شود. سپس می توانید روی آن از مرطوب کننده یا سرم صورت استفاده کنید (البته در مورد این تونر که حاوی الکل است، توصیه می شود بعد از استفاده، آن را از روی پوستتان بشویید).
روزی دوبار می توانید از تونر استفاده کنید و اگر تونرتان باعث خشکی و یا حساسیت پوستتان شد بهتر است که روزانه یکبار و یا یک روز در میان از آن استفاده کنید و در موارد حساسیت های شدیدتر بهتر است که مصرف آن را قطع کنید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است

  مقایسه محصولات

  0

  مقایسه محصول
  مقایسه محصول
  مقایسه محصول
  مقایسه محصول
  سبد خرید حساب کاربری فهرست فروشگاه تماس با ما
  اینستاگرام علاقمندی‌ها مقایسه تاریخچه سفارشات تلفن تماس
  بستن