اینماد

در راستای اعتماد سازی بیشتر جهت رفاه حال کاربران گرامی، فروشگاه اینترنتی مدا کالا موفق به اخذ نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن و تجارت گردید.

از آنجا که آگاهی از حقوق مصرف‌کننده حق تمامی شهروندان است و یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیک، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی است.

اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاه‌های مجازی انجام می شود و فروشگاه مدا کالا توانسته است، با جلب اعتماد مشتریان خود این نماد را از آن خود نماید.

نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. داشتن این نماد به منزله این است که فروشگاه اینترنتی ملزم به رعایت قوانین می باشد و همچنین مشخصات مالک فروشگاه در اختیار سازمانهای نظارتی قرار دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی کشور است، به نحوی که مشتریان با اطمینان از اینکه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می کنند.

 

با داشتن نماد الکترونیک مهر تایید بر ویژگی های استاندارد فروشگاهی این وب سایت زده شده است که عبارتند از:

۱- شناسایی مالک فروشگاه و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال.

۲- کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده.

۳- گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.

۴- واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس گیری پول.

۵- محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.

۶- تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد.

 

طبق مطالعات انجام شده، تائید فروشگاه مجازی توسط یک موسسه و مرکز ثالث بیشترین تأثیر را در مراجعه و اعتماد خریداران به فروشگاه مجازی دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود، می تواند برای شکایت از فروشگاه مجازی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

نشان “نماد اعتماد الکترونیکی” به فروشگاه هائی که در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت شده اند اختصاص داده میشوند در واقع با خیالی آسوده میتوان از فروشگاه هائی که دارای این نماد می باشند خرید کرد. زیرا صاحبان این فروشگاه ها برای وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شده و دسترسی به آنان آسان و بدیهی است.

با کلیک بر روی تصویر زیر از صحت اطلاعات درج شده در سامانه اینماد مطلع خواهید شد.
logo-samandehi

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X