کرم ضد پیری Anti-aging Cream

زمان صحیح استفاده از کرم های ضد پیری، قبل از ایجاد آسیب های جدی و پدیدار شدن چین و چروک های روی پوست است.

زمان شروع استفاده از کرم های ضد پیری

به طور ایده آل، در سن ۳۵ سالگی. اما زمان مصرف صحیح این نوع کرم ها بیشتر متناسب با نوع پوست و میزان آسیب دید گی آن است و نه سن و سال. در حقیقت، کرم های مخصوص دور چشم می توانند خیلی زودتر هم مورد استفاده قرار بگیرند، زمانی که لکه های سیاه دور چشم، چین و چروک ها و یا پف زیر چشم به عنوان نشانه های پیری کم کم شروع به پدیدار شدن می کنند باید بدانید هنگام استفاده و کمک گرفتن از این نوع کرم ها فرا رسیده است.

تمام نشانه های ذکر شده می توانند خیلی زود حتی در سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی ظاهر شوند و اگر از مواد تشکیل دهنده این کرم ها باخبر نباشید ممکن است فکر کنید آن ها فقط نوعی مرطوب کننده پوست هستند.

اما واقعا مواد تشکیل دهنده این نوع کرم ها چیست؟

توصیه می کنیم هنگام خرید هر یک از این کرم ها بر روی جلد یا پشت کِرم به دنبال کلماتی مثل رتینول (نوعی ویتامین آ از نوع ویتامین های محلول در چربی)، اسید هیالورونیک (یک ترکیب شیمیایی آلی)، پپتید (پلیمرهای کوچکی هستند که از به هم پیوستن اسیدهای آمینه با ترتیب مشخصی و با پیوند پپتیدی تشکیل شده اند.) کوآنزیم Q10 (کمک آنزیم)، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین K اِستم سِل (سلول های بنیادی)، اسیدگلیکولیک (ترکیب طبیعی موجود در شکر) و لاکتیک اسید باشند بگردید.

در انتها اگر تمایل دارید پوست تان روشن تر هم به نظر برسد به دنبال کرمی با ترکیباتی شامل لیکوریس و یا کوجیک اسید باشید.

سرم، کرم و یا ژل؟

مواد اصلی تشکیل دهنده سرم ها آب است و آن ها غلیظ تر هم هستند. علاوه بر این سرم ها خیلی سریع به پوست تان نفوذ می کنند. اگر پوست تان طبیعی و یا خشک است از کرم های مرطوب کننده و یا سرم استفاده کنید. ژل ها برای پوست های چرب مناسب هستند.

کرم های شب در مقایسه با کرم های روز؟

ممکن است شما عادت به استفاده از کرم های شب داشته باشید و تصور کنید کرم های شب تاثیر بیشتری بر روی پوست تان خواهند داشت. اما لازم است بدانید پوست ما فرق بین روز و شب را احساس نمی کند. یک برهه زمانی ۷x 24 لازم است تا پوست به ترمیم کافی خود بپردازد.

در حقیقت، به دلیل ترکیبات ویژه و ضد نور خورشید، استفاده از کرم های روز فواید بیشتری برای پوست تان خواهد داشت.

چرا توصیه می کنند شب ها از کرم استفاده کنیم؟

برای اثربخشی مفید و موثر یک کِرم، حداقل چهار ساعت زمان لازم است تا کرم تاثیر مثبت خود را بر روی پوست بگذارد. از این جهت یک کرم شب می تواند گزینه مناسب تری باشد. بنابراین لازم نیست آماده سازی گاه زمان بر استفاده از کرم های روز و یا حاوی رتینول وقت زیادی از شما بگیرد.